Dni projektowe "Moje miasto"

Uczniowie klas 4-7 wezmą udział w dniach projektowych "Moje miasto", które przybliżą nam specyfikę funkcjonowania Warszawy: jej infrastrukturę, transport, kulturę i historię zmian stolicy. Uczniowie dowiedzą się także, jak realnie mogą kształtować swoje otoczenie i bezpośrednio wywierać wpływ na przyszłe zmiany, poznając zasady działania budżetu partycypacyjnego i przygotowując własne pomysły do realizacji. W ramach dni projektowych planujemy m.in. spotkanie z przedstawicielem Urzędu Miasta, wycieczkę do zakładów wodociągowych Hydrosfera, spacery architektoniczne z cyklu „Tu było, tu stało”, zwiedzanie najnowszych galerii Muzeum Warszawy połączone z zajęciami tematycznymi, warsztaty architektoniczne z wykładowcami Politechniki Warszawskiej, zajęcia stolarskie, podczas których poznamy różne sposoby łączenia drewna, wykonując  elementy makiety miasta oraz stworzenie galerii pomysłów, podczas zajęć z flamastrami 3D.