Zielona Szkoła

Zielona szkoła dla klas VI-VIII

7-10 maja

W tym roku uczniowie najstarszych klas w ramach zielonej szkoły wyruszą na poszukiwanie przygód w Kotlinie Kłodzkiej. Przed nami odkrywanie tajemnic niezwykłej historii tych terenów, wędrówka po Parku Narodowym Gór Stołowych i dużo czasu na wspólną integrację. Dla klasy 8. będzie to również czas na sprawdzenie swoich sił w obszarach związanych z edukacją dla bezpieczeństwa, której szczegóły uczniowie będą zgłębiać w praktyce.

Zielona szkoła dla klas IV-V

14-17 maja

Uczniowie klas czwartych i piątych trzy dni zielonej szkoły spędzą w Tatrach, a dokładniej w Poroninie i Zakopanem. W planach wycieczka do Doliny Kościeliskiej i Jaskini Mroźnej, spotkanie z przewodnikami TOPR, zwiedzanie historycznych zakątków tatrzańskiej stolicy oraz mnóstwo gier i zabaw sportowych. Ostatni dzień to lekcja historii w praktyce - Wawel i jego sekrety, które będziemy odkrywać podczas warsztatów i lekcji muzealnych, a także samodzielnego zwiedzania zamkowych komnat, królewskiego skarbca i zbrojowni, a także Katedry Wawelskiej.

Zielona szkoła dla klas I-III

22-24 maja

Nasi najmłodsi uczniowie wyruszą na zieloną szkołę ku łódzkiej przygodzie. Czeka na nich wiele atrakcji. Zwiedzać będą Zoo Safari, w którym zobaczą nie tylko dzikie zwierzęta, takie jak : białe tygrysy bengalskie, białe lwy, pumy, ale także lemury, bawoły, serwale i wiele innych. Odwiedzą Ogród Botaniczny, w którym podziwiać będą kolekcje roślinne z całego świata oraz Palmiarnię, w której choć na chwilę przeniosą się do ciepłych stref klimatycznych. Wezmą udział w grze terenowej „Łodzią przez Afrykę”. Wybiorą się z wizytą do Łodzi, żeby zobaczyć najciekawsze zakątki tego miasta, wezmą udział w warsztatach pt. „Bawełniana Fabryka” oraz przespacerują się najdłuższą handlową ulicą Europy- ul. Piotrkowską. Na koniec zwiedzą Piotrków Trybunalski, a w nim muzeum, w którym poznają historię Pałacu Zygmuntowskiego z ciekawymi anegdotami z życia rycerskiego.

Wieczorami po całym dniu atrakcji czekać na nich będą wspólne zabawy sportowe, biwakowanie, przegląd talentów i dyskoteka.