Spotkania filmowe

Rozpoczynamy cykl spotkań filmowych w Kinie Muranów ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Program obejmuje odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wieku odbiorców. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona związanym z danym filmem zagadnieniom lub spotkanie z gościem. Po seansie działania artystyczno-interpretacyjne związane z filmem są kontynuowane w klasie. Przed nami nowe historie i nowe wzruszenia.

Klasy IV w ramach cyklu "Młodzi w obiektywie" zobaczą takie filmy, jak "Felix", "Sekrety wojny" czy "Superbrat", klasy V i VI będą uczestniczyć w cyklu "Świat filmu", w którym poznają różne filmowe konwencje i techniki, a klasy VII i VIII zajmą się kinem współczesnym w ramach cyklu "Analiza filmu".