Ciuchcia PuchPuch     

projekty klasoweWolontariat

Szkolne Centrum Wolontariatu skupia uczniów, rodziców i pracowników szkoły chętnych do bezinteresownej pracy na rzecz innych. W szkole organizowane są zarówno pojedyncze akcje charytatywne, takie jak coroczny udział w projektach "Szlachetna Paczka", "Góra grosza", "Pełna miska dla schroniska" czy "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!", jak i stała działalność polegająca na współpracy z instytucjami, które zajmują się pomocą innym – między innymi z Fundacją dla Wolności, z którą wspólnie pracujemy z dziećmi w Ośrodku dla uchodźców na warszawskim Targówku.

Najbardziej cieszy nas, kiedy pomysły na akcje charytatywne rodzą się w głowach naszych uczniów, którzy sami organizują kiermasze, pieką ciastka czy wykonują prace plastyczne po to, aby wspomóc wybrany przez siebie cel.


Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a w Warszawie oraz Niepubliczne Przedszkola Ciuchcia Puch Puch przyłączają się do akcji "Wielka Zbiórka Książek 2018" organizowaną przez Fundację Zaczytani.org.

W każdym z naszych przedszkoli oraz w szkole przygotowujemy miejsca, w których będziemy zbierać książki dla małych, średnich i dużych pacjentów. Zebrana literatura zostanie przekazana do placówek medycznych w całej Polsce!

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji :)


Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne włączyła się do akcji Góra Grosza. Celem zbiórki było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Każdy grosz się liczy, a razem możemy wiele!

Zdjęcie użytkownika Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a w Warszawie.

 


Nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ZBIERAJ BATERIE!”. Przekazane baterie trafią do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, gdzie zostaną poddane procesom recyklingu i odzysku.

Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do akcji ratowania naszej planety! 

Zdjęcie użytkownika Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a w Warszawie.


Rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji akcji „Szlachetna Paczka”.

Dzięki życzliwości darczyńców udało nam się zgromadzić dla potrzebujących rodzin ubrania, środki czystości, zabawki, sprzęt AGD, artykuły papiernicze i wiele innych.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się przyłączyć do akcji – jesteśmy niezmiernie dumni i wzruszeni. Cieszymy się, że razem możemy zmieniać świat na lepsze oraz, że pokazujemy naszym dzieciom dobre wartości.

Znalezione obrazy dla zapytania SZLACHETNA PACZKA


Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne wspierała bezdomne zwierzęta i przyłączyła się do akcji „Miska dla schroniska”.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zbiórce na rzecz zwierząt.

Zdjęcie użytkownika Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a w Warszawie.


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Misie Ratownisie”. Zebrane pluszaki zostały przekazane do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach.

Zdjęcie użytkownika Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a w Warszawie.


Nasi uczniowie wzięli udział w corocznej akcji BohaterON. Pamiętali o Powstańcach i wysłali im pocztówki 

Zdjęcie użytkownika Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a w Warszawie.

 


Dochód z tegorocznego kiermaszu wielkanocnego przeznaczony został na akcję ratowania konia o imieniu Gloria.

Z radością chcielibyśmy poinformować, że Gloria została uratowana. Nasze starania zakończyły się sukcesem!

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowania do kiermaszu oraz wszystkim osobom wspierających tę inicjatywę.