Ciuchcia PuchPuch     

Jesteśmy eko - półkolonie

 

Jesteśmy eko 

Poniedziałek 13.07.2020 – Rozpoznajemy produkty ekologiczne

Nauczymy się, co to są produkty ekologiczne i jak je rozpoznać w sklepie. Dowiemy się, jak wygląda uprawa ekologicznych warzyw i owoców. Porozmawiamy o zdrowym stylu życia. Podczas warsztatów kulinarnych przyrządzimy zdrowe desery.

Wtorek 14.07.2020 – Ekoeksperymenty

W czasie warsztatów dowiemy się między innymi, dlaczego liście są zielone, spróbujemy także oddzielić barwniki, które składają się na ten kolor liścia. Zastanowimy się, w jaki sposób rośliny przygotowują się do zimy oraz czy możemy zobaczyć „zapasy”, które gromadzą w swoich korzeniach. Dowiemy się też, czym są enzymy, do czego służą i w jakich roślinach jest ich najwięcej?

Środa 15.07.2020 – Ekologiczne warsztaty mydlarskie

Zapraszamy do ekologicznej fabryki mydła. W trakcie zajęć weźmiemy udział w całym procesie wytwarzania mydeł glicerynowych lub musujących kul do kąpieli, krok po kroku ucząc się samodzielnego ich wykonywania. Skorzystamy również z barwników spożywczych oraz naturalnych olejków roślinnych i eterycznych.

Czwartek 16.07.2020 – Ekologiczne źródła energii

Zapoznamy się z technologiami stosowanymi w celu ochrony środowiska i ograniczenia zużycia energii. Dowiemy się, czym są nieodnawialne i odnawialne źródła energii. Porozmawiamy o mocy, jaką mają fale morskie, promieniowanie słoneczne czy wiatr. Wykonamy samodzielnie wiatraki i sprawdzimy ich działanie pod wpływem wiatru.

Piątek 17.07.2020 – Ochrona zwierząt

Dowiemy się, jak dbać o zwierzęta hodowane w domu. Przygotujemy wystawę zdjęć i informacji o naszych pupilach. Porozmawiamy też o zagrożonych gatunkach i o tym, jak możemy je chronić. Dowiemy się również, jak pomóc zwierzętom podczas zmieniających się pór roku i zbudujemy budkę lęgową dla ptaków.

W ramach półkolonii odbędą się: zajęcia tematyczne, warsztaty plastyczne, eksperymenty naukowe, zajęcia programowania, zabawy muzyczne. W każdym tygodniu przewidziane są zajęcia sportowe, zabawy sprawnościowe, gry i zabawy na placu zabaw oraz spacery.