Historia szkoły

Nasza szkoła powstała 1 września 2011 roku. Wraz z rozpoczęciem działalności otrzymała imię znanego francuskiego pisarza, autora powieści podróżniczych i fantastyczno - naukowych Juliusza Verne'a oraz została wpisana do Ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m. st. Warszawa.

Szkoła jest kontynuacją programu dydaktyczno – wychowawczego Przedszkoli Ciuchcia Puch Puch (dawna Zielona Ciuchcia).

Inicjatorką uruchomienia Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne'a jest Agata Wawer - wieloletni dyrektor ds. dydaktyki i wychowania sieci przedszkoli Zielona Ciuchcia oraz Ciuchcia Puch Puch.

Od 2015 roku szkoła działa w nowoczesnym, zaprojektowanym z troską o każdy szczegół budynku położonym na terenie Akademii Wychowania Fizycznego.