Nasze osiągnięcia
w roku szkolnym 2022/2023
Od początku istnienia naszej szkoły realizujemy harmonijną koncepcję dydaktyczną, w którą łączymy działania edukacyjne, integrację międzyprzedmiotową z myśleniem krytycznym. Na równi z tym stawiamy działania wychowawcze, których celem jest ukształtowanie człowieka świadomego, odpowiedzialnie i empatycznie myślącego, wrażliwego społecznie, pełnego pasji w poznawaniu świata i otwartego na kulturową odmienność, który będzie dobrze przygotowany do stawiania dalszych kroków w dorosłym życiu.
To właśnie te dwa aspekty stanowią filary naszej szkoły, a działalność edukacyjna jest uzupełniana o liczne projekty społeczne, kulturalne i działania w ramach wolontariatu. Dzięki temu wiemy, że nasi wychowankowie rozwijają swój potencjał, nabywają wiedzę i umiejętności, a także kształtują postawy oparte na zaangażowaniu, poczuciu sprawczości, umiejętności współpracy i dążeniu do celu – kompetencje niezbędne do osiągnięcia sukcesów w relacjach międzyludzkich i zawodowych.
Cieszymy się, że oprócz działań społecznych, kulturowych i charytatywnych nasi uczniowie wraz z nauczycielami efektywnie pracują nad przygotowaniem do egzaminu ósmoklasisty. Miło nam zatem poinformować, że w tegorocznym rankingu szkół podstawowych Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a w Warszawie uzyskała wysoki wynik i uplasowała się na 48. miejscu spośród 10 306 ocenianych szkół z całej Polski.
https://waszaedukacja.pl/ranking/polska/szkoly-podstawowe
Szanowni Państwo,
z ogromną przyjemnością i wielką dumą informujemy o wynikach egzaminu ósmoklasistów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a.
Nasi uczniowie w dniach 23-25 maja 2023 r. mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu trzech przedmiotów egzaminacyjnych: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.
Poniżej prezentujemy wykres średnich wyników ogólnopolskich z zestawieniem średniej uczniów uczęszczających do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a.
Miło nam poinformować, że średni wynik egzaminu z języka polskiego w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a wyniósł 79,2%, a trzydzieścioro jeden uczniów z klas VIII osiągnęło wyniki na poziomie lub powyżej 80%, w tym sześcioro otrzymało wynik powyżej 90%.
Z radością informujemy, że średni wynik egzaminu z matematyki w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a wyniósł 82%, a trzydzieścioro troje uczniów z klas VIII osiągnęła wynik na poziomie lub powyżej 80%, w tym 26 uczniów otrzymało wynik na poziomie lub powyżej 90%, a szesnaścioro otrzymało maksymalną ilość punktów i uzyskało 100%.
Z wielką satysfakcją informujemy, że średni wynik egzaminu z języka obcego nowożytnego w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a wyniósł 95,2%. Cieszymy się, że wszyscy nasi podopieczni z klas VIII osiągnęli imponujące wyniki – czterdzieścioro czworo uczniów osiągnęło wynik powyżej 80%, w tym czterdzieścioro uczniów uzyskała wynik na poziomie lub powyżej 90%, a czternaścioro uczniów otrzymało maksymalną liczbę punktów i uzyskało 100%.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyników i trzymamy kciuki za sukcesy na dalszych etapach edukacji.
Powiatowy Dwujęzyczny Konkurs Matematyczny Plus – Minus
Laureaci:
II miejsce - Franciszek J., Kajetan M., Zofia S., Filip S.
III miejsce - Daria S.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Konkurs tematyczny z wiedzy o społeczeństwie "Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej" dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego
Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Zoja z klasy VIII.
Konkursy kuratoryjne - biologia, chemia, historia, matematyka, fizyka, geografia, j. niemiecki
Jan W. z klasy VIII. został laureatem konkursu kuratoryjnego z biologii.
Wilhelm z klasy VII. został laureatem konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
Zygmunt z klasy VIII. – z biologii
Marek z klasy VIII. – z chemii
Marta i Pola z klasy VIII. – z historii
Wiktor z klasy VIII. – z matematyki
Michał z klasy VIII. – z fizyki
Marek i Tymoteusz z klasy VIII. – z geografii
XVIII Olimpiada Matematyczna Juniorów
Finalistami zostali:
Nina H. z klasy VII.
Kuba Ł., Magda M. z klasy VIII.
Dzielnicowy Konkurs „Powstanie Warszawskie 1944”
Stanisław z klasy II. otrzymał tytuł laureata.
Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w szachach
II miejsce w kategorii dziecięcej zdobyli: Bianka i Leon z klasy V., Michał D. z klasy VI., Jan G. z klasy VII.
Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych
Daria z klasy VIII. zdobyła I miejsce.
Vincent z klasy VII. zdobył II miejsce.
Michał M. z klasy VIII. zdobył VI miejsce.
Mistrzostwa Warszawy Bielany w biegach przełajowych
Daria z klasy VIII. zdobyła III. miejsce i zakwalifikowała się do Mistrzostw Mazowieckich.
Konkurs o Zdrowiu „Higieja”
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się Zygmunt i Jan W. z klasy VIII.
W dn. 26.04.2023 odbędzie się etap wojewódzki.
Olimpiada Informatyczna Juniorów
Do zawodów II stopnia zakwalifikował się Jakub Ł. z klasy VIII.
Przedmiotowy Konkurs Informatyczny LOGIA
Jakub Ł. z klasy VIII. otrzymał tytuł finalisty.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla Szkół Ponadpodstawowych
Marek z klasy VIII. został laureatem olimpiady.
Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości Kornela Makuszyńskiego "Czytanie jest przygodą"
Adam z klasy VIII. otrzymał wyróżnienie.
Konkursu Wiedzy Biblijnej Hieronymus 2023
Laureatami zostali Jędrzej z klasy VIII oraz Jakub z klasy V.
Finalistami zostali: Kuba z klasy V., Teodor z klasy VI., Katarzyna i Greta z klasy VII., Magdalena i Pola z klasy VIII.
XXV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach przełajowych w Kamionie
Daria z klasy VIII. zdobyła srebrny medal w biegu przełajowym na 1000m dziewcząt ur. 2009r.
Ogólnopolski Konkurs Filozoficzny dla uczniów szkół podstawowych "Dzieci filozofują" organizowany pod patronatem Dziekana Wydziału Filozofii UW
Antonina B. z klasy III. zdobyła I miejsce.
Amelia K. z klasy I. zdobyła III miejsce.
Michał R. z klasy III. otrzymał wyróżnienie.
Międzynarodowy Turniej w Szabli Dziewcząt i Chłopców „O puchar Zagłębia: 6. Memoriał Rafał Sznajdera”
Marianna z klasy IV. zdobyła srebrny medal w kategorii dziewcząt.
Mistrzostwa Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy
Daria S. z klasy VIII. zajęła I miejsce w biegu na 600 m dziewcząt oraz I miejsce w skoku wzwyż dziewcząt.
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Julian Ż. z klasy II., Michał R. z klasy III., Helena N. i Adam W. z klasy IV., Borys K. z klasy V. otrzymali wyróżnienie.
Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia
Laureatami zostali: Filip P. z klasy II., Michał R. z klasy III., Wojciech P. z klasy III.
Wyróżnienie zdobyli: Natalia C. z klasy II., Aleksander C. i Maria K. z klasy III.
II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa dla klas 7-8
Marek R. z klasy VIII. otrzymał tytuł laureata.