Ciuchcia PuchPuch     

 

 

 

Zajęcia dodatkowe

 

W ramach opieki świetlicowej odbywają się następujące zajęcia:

  • zajęcia dodatkowe otwarte (bezpłatne w ramach opłaty za opiekę popołudniową) - organizowane przez nauczycieli, dostępne dla wszystkich uczniów przebywających danego dnia w świetlicy. Zajęcia odbywają się w ramach opieki świetlicowej, nie obowiązują na nie dodatkowe zapisy. Tematyka zajęć zmienia się co tydzień, uczeń sam decyduje, czy danego dnia bierze udział w zajęciach.  
  • zajęcia dodatkowe zamknięte (bezpłatne w ramach opłaty za opiekę popołudniową) - zajęcia prowadzone przez nauczycieli klas I-III, nauczycieli przedmiotowych i lektorów, dostępne dla uczniów zgłoszonych na początku danego semestru. Zapisy na zajęcia odbywają się na początku każdego semestru. Podczas zajęć realizowane są dłuższe projekty i zadania.
  • zajęcia dodatkowe zamknięte (dodatkowo płatne)- zajęcia prowadzone przez instruktorów firm zewnętrznych współpracujących ze szkołą, dostępne dla uczniów zgłoszonych na początku danego semestru*
  • koła przedmiotowe SOS - zajęcia przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII, którzy ze względu na czasowe nieobecności lub z innych powodów potrzebują wsparcia w przyswojeniu materiału z zakresu poszczególnych przedmiotów, chcą uzupełnić opuszczoną pracę klasową, zaliczyć materiał wymagany przez nauczyciela lub poprawić ocenę.
  • koła olimpijskie - zajęcia przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII. Wiedza z języka polskiego, matematyki, historii, przyrody, biologii, języka hiszpańskiego jest niezwykle obszerna. Poprzez koła olimpijskie rozwijamy zainteresowanie poszczególnymi przedmiotami oraz poszerzamy wiedzę i umiejętności poza programami realizowanymi na lekcjach. Zajęcia te pomagają też uczniom w przygotowaniu do konkursów i olimpiad

 

Zajęcia dodatkowe dla klas I-III w roku szkolnym 2022/2023

 

Gry i zabawy logiczne

 

Zajęcia kierowane są do uczniów, którzy lubią matematyczne zabawy oraz rozwiązywanie zadań wymagających logiczne myślenie. Nie ma złych rozwiązań, każdy pomysł zbliża do prawidłowego wyniku, a poszukując go, z pewnością będziemy świetnie się bawić.

 

Podstawy rysunku

 

Podczas zajęć będziemy ćwiczyć podstawowe techniki rysunkowe takie, jak szkic i cieniowanie ołówkiem, rysowanie i cieniowanie kredkami, a także pastelami i węglem. Nauczymy się mierzyć proporcje i rozmieszczać rysowane przedmioty w odpowiedniej perspektywie na płaszczyźnie kartki. Poznamy gamę szarości oraz koło barw.

 

Kuchnia Escoffiera

 

Zajęcia pozwolą dzieciom odkryć w sobie talent kulinarny, poznać kuchnie z różnych stron świata i nabrać odwagi do okrywania nowych smaków. Są również okazją do nauki zasad zdrowego odżywiania, samodzielności w kuchni,nauki zasad savoir-vivre przy stole, a także dbania o higienę podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

 

Koło teatralne

 

Zajęcia dedykowane uczniom zainteresowanych rozwijaniem umiejętności aktorskich, technik scenicznych oraz kompetencji związanych z interpretacją tekstu. Zadaniem uczestników będzie kreowanie ciekawych ról oraz wyrażanie siebie poprzez słowo i ruch.

 

Koło informatyczne

 

Podczas zajęć uczniowie będą mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania oraz kompetencje w zakresie - posługiwania się komputerem, wykorzystywania technologii komunikacyjno-informacyjnych w zadaniach różnego typu oraz stosowania różnego rodzaju oprogramowania edukacyjnego, rozwijającego umiejętności programowania takiego, jak: Scratch czy Scottie Go.

Mały podróżnik

Podczas spotkań dowiemy się między innymi, jak dobrze spakować plecak, wyznaczyć północ, rozpoznać tropy zwierząt, odnaleźć gwiazdę polarną, porozumieć się z tubylcami mówiącymi tylko w swoim rdzennym języku, zaszyfrować wiadomość lub nadać ją alfabetem Morse’a. Nie zabraknie ciekawostek dotyczących przyrody, kultury i zwyczajów z różnych miejsc na całym świecie, a w szczególności z Boliwii, w której pracował prowadzący zajęcia.

Warsztaty muzyczne

 

Muzyka ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, pomaga w trudnościach dnia codziennego, rozwija wrażliwość i pobudza wyobraźnię. Udział w zajęciach koła pozwala na odkrywanie i rozwijanie zdolności i umiejętności muzycznych poprzez śpiew, wspólne muzykowanie, naukę gry na dzwonkach chromatycznych oraz przygotowywanie występów artystycznych. Podczas zajęć uczniowie zapozają się m.in. z: różnorodnymi technikami śpiewania, zagadnieniem emisji głosu i właściwej dykcji, estetyką wykonywania utworów muzycznych.

 

Karate

 

Karate to sztuka walki pochodząca z Okinawy i Chin, nierozerwalnie związana z jogą i wewnętrznym rozwojem człowieka, opartym na treningu fizycznym i umysłowym. Do najważniejszych elementów w treningu karate należą: nauka samoobrony, doskonalenie techniki oraz rozwój podstawowych cech motorycznych takich, jak siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, koordynacja ruchowa. Poza treningiem fizycznym karate obejmuje również trening umysłu, który polega na wzmacnianiu cech charakteru, zwiększaniu koncentracji w trudnych momentach, pokonywaniu własnych barier oraz dążeniu do samodoskonalenia. Na treningu wykonywane są ćwiczenia sprawnościowe, siłowo-wytrzymałościowe i techniczne, w tym m.in. pompki, brzuszki, przysiady oraz kopnięcia, ciosy, bloki.

 

Gimnastyka artystyczna/Akrobatyka

 

Gimnastyka artystyczna jest sportem łączącym elementy tańca klasycznego, gimnastyki ogólnorozwojowej i akrobatyki. Wspiera harmonijny rozwój cech charakteru takich, jak: systematyczność, wytrwałość czy konsekwencję. Gimnastyka artystyczna kształtuje cechy motoryczne, głównie koordynację ruchową, gibkość czy zwinność a także wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Podczas zajęć oprócz ćwiczeń taneczno- akrobatycznych będziemy wykorzystywać skakankę, obręcz, piłkę, maczugę i wstążkę. Na zajęciach będą wykonywane między innymi: przewroty, stania na głowie, stania na rękach, przerzuty bokiem, ćwiczenia w parach i grupach.

 

Szachy

 

Szachy to gra, która wspiera rozwój logicznego i abstrakcyjnego myślenia, kształtuje wyobraźnię przestrzenną, jest świetnym treningiem pamięci. Pomaga rozwinąć takie umiejętności jak: systematyczność, odpowiedzialność za podjęte decyzje, cierpliwość i koncentrację, radzenie sobie ze stresem i porażkami. Podczas zajęć uczniowie poznają elementy strategii i taktyki szachowej oraz zasady poprawnego rozgrywania partii szachowych. Na koniec roku rozegramy turniej szachowy.

 

Piłka nożna

Celem treningów będzie nauka i doskonalenie umiejętności piłkarskich w szczególności: panowania nad piłką, podań, dryblingu oraz strzału do bramki. Ważnym elementem będą ćwiczenia koordynacyjne podnoszące sprawność oraz poczucie równowagi. Zajęcia prowadzone będą w duchu fair play.

 

Ciekawe szycie

 

Uczniowie rozpoczną swoją przygodę od szycia prostych rzeczy - torebek, etui na laptopa, by przejść do bardziej skomplikowanych realizacji własnych projektów, jak bluzki czy sukienki. Każdy będzie miał możliwość zostać projektantem i wykreować nowe trendy modowe. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się korzystania nie tylko z tradycyjnej igły i nitki, ale i z profesjonalnych maszyn, dzięki którym poznają wszystkie tajniki szycia i projektowania. Warsztaty „Ciekawe szycie” uczą i bawią, pozwalają rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne, doskonalą poczucie sprawstwa, skuteczności i wiary we własne możliwości, a także dają poczucie dumy z autorskich, własnoręcznie wykonanych projektów.

 

Nauka i doskonalenie pływania

 

Zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności pływackich pod okiem trenerów z firmy Laguna. Nadzór nad merytorycznym przebiegiem zajęć pełni pracownik Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego AWF Warszawa, trener I klasy pływania, instruktor piłki wodnej, sędzia pływacki, wielokrotny Mistrz i rekordzista Polski w pływaniu, 3-krotny Drużynowy Mistrz Świata w Ratownictwie Wodnym w tym w 2004 r. w konkurencjach Morskich Masters.

 

Badminton

 

Podczas zajęć będziemy doskonalić technikę gry w badmintona oraz świetnie się bawić, trenować techniki serwów, odbić i zagrań. Aktywności sportowe wpływają na koncentrację, wytrzymałość i koordynację. Przy okazji sprawdzimy, komu uda się poprawić rekord szybkości lotu lotki, który wynosi obecnie 493 km/h!

 

Judo

 

Podczas treningów uczniowie będą się uczyć i doskonalić techniki padów, trzymań i rzutów. Nauczane elementy są dostosowane do możliwości i poziomu uczestników zajęć. Judo jest sportem chwytanym, będziemy wykonywać ćwiczenia związane z łapaniem, trzymaniem i przeciąganiem. Ważnym elementem treningu jest gimnastyka oraz elementy akrobatyki zapewniające rozwój koordynacji, gibkości oraz siły. Podczas zajęć będziemy rywalizować zgodnie z zasadami fair play.

 

Joga

Zajęcia dedykowane dla poszukiwaczy połączenia ciała i umysłu. Uczniowie poznają techniki oddychania oraz pozycje asan, które będą oddziaływać na ich rozwój fizyczny i psychiczny. Praktykowanie jogi redukuje poziom stresu, poprawia wady postawy, a także wzmacnia mięśnie.

Warsztaty kreatywności

Podczas spotkań uczestnicy będą tworzyli prace plastyczne inspirowane przyrodą, naturą i najbliższym otoczeniem za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych. Prowadzone działania mają na celu wspieranie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także zaspokojenie naturalnej potrzeby tworzenia i aktywności plastycznej w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi.

Spotkania z książką

Warsztaty czytelnicze będą okazją do spotkań z książką ciekawą, zabawną, skłaniającą do dyskusji. Porozmawiamy o przeczytanych tekstach, będziemy bawić się słowem. Spróbujemy sił we własnej twórczości literackiej i plastycznej, poznamy różne gatunki literackie.

Zajęcia archeologiczne

Podczas zajęć poznamy historię świata i cywilizacji. Przyjrzymy się pracy archeologa, sprawdzimy jakich narzędzi używa się podczas wykopalisk archeologicznych. Udamy się w podróż do czasów prehistorycznych, wybierzemy się do starożytnego Rzymu, cofniemy się w czasie do średniowiecza. Poznamy życie mieszkańców, smaki tamtych czasów, posłuchamy dawnej muzyki. Zobaczymy jak wyglądały budowle oraz przedmioty używane w najdawniejszych dziejach ludzkości. Sprawdzimy jak wyglądało pradawne pismo oraz jakie były sposoby komunikowania się.

Ceramika

Zajęcia polegające na tworzeniu różnych przedmiotów z gliny poprzez ugniatanie, formowanie, wałkowanie oraz ozdabianie. Proces twórczy, w którym uczestniczyć będą uczniowie, stanowi wsparcie dla rozwoju motoryki małej, wyobraźni przestrzennej, ekspresji plastycznej. Podczas warsztatów uczniowie będą ćwiczyć swoje umiejętności manualne, kreatywność, rozwijać zmysł dotyku. Zapoznają się z procesem tworzenia oraz różnymi technikami ceramicznymi.

Abacus

Arytmetyka mentalna, która jest sprawdzonym sposobem rozwijania zdolności dziecka i kreatywnego myślenia w zrównoważony sposób, pozwalając osiągnąć pełny potencjał intelektualny. Arytmetyka mentalna to technika liczenia w pamięci. Początkowo praca odbywa się na japońskich liczydłach „soroban”, obiema rękami przesuwając koraliki, by po pewnym czasie wizualizować wykonywane ruchy i liczyć w pamięci. Zajęcia będą obejmowały: ćwiczenia poprawiające pamięć słuchową i wzrokową, poprawiające uwagę i skupienie, rozwijające logiczne i nieszablonowe myślenie, korzystanie na zajęciach z gier edukacyjnych, pomocy naukowych oraz materiałów video, ćwiczenia stymulujące interakcje pomiędzy obiema półkulami mózgu, uwzględniające zarówno ćwiczenia kinezjologiczne, jak i mające przyspieszyć proces myślenia, ćwiczenia zwiększające motywację do nauki. Uczestnictwo związane jest z zakupem pakietu edukacyjnego wraz z dostępem do platformy on-line na cały rok szkolny.

 

Zajęcia dodatkowe dla klas IV-VIII w roku szkolnym 2022/2023

 

Atelier

Warsztaty plastyczne przeznaczone dla uczniów, których pasją jest rysunek i malarstwo. Podczas spotkań uczniowie będą poznawać i doskonalić różne techniki plastyczne oraz inspirować się dziełami znanych twórców.

Zajęcia plastyczno-techniczne

Podczas zajęć uczniowie tworzyć będą makiety, projektować elementy miasta, budowli oraz wystroju wnętrz. Będą także przygotowywać scenografie oraz kostiumy, przerobionych starych ubrania, malując, farbując.

Arte warsztaty

Zajęcia, podczas których uczniowie mają możliwość podjęcia różnego rodzaju aktywności artystycznych w grupie oraz indywidualnie - rysowanie, malowanie, lepienie, kolaż.

Skupiamy się przede wszystkim na procesie twórczym, zakotwiczeniu tu i teraz. Dzięki temu uczniowie mają przestrzeń do autorefleksji i wyrażenia siebie. Zajęcia dostosowywane są do indywidualnych potrzeb ucznia – aktywizujące, motywujące do podjęcia działań lub wyciszające, pomagające w uporządkowaniu myśli i regeneracji.

Warsztaty teatralne


Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.”

Tove Jansson


Zajęcia dedykowane miłośnikom teatru, a także pasjonatom tworzenia dekoracji, scenografii czy muzyki. Spotkania teatralne mają na celu pobudzenie wyobraźni, poznanie swoich możliwości scenicznych i skonfrontowania się z tremą oraz nieśmiałością. Warsztaty teatralne, to czas spędzony na wspaniałej zabawie, poprzez którą uczestnicy rozwijają swoją kreatywność.

Mały Podróżnik

Podczas spotkań dowiemy się między innymi jak dobrze spakować plecak, wyznaczyć północ, rozpoznać tropy zwierząt, odnaleźć gwiazdę polarną, porozumieć się z Indianami mówiącymi tylko w swoim rdzennym języku, zaszyfrować wiadomość lub nadać ją alfabetem Morse’a. Nie zabraknie ciekawostek dotyczących przyrody, kultury i zwyczajów z różnych miejsc na całym świecie, a w szczególności z Boliwii, w której pracował prowadzący zajęcia.

Koło biblijne

Zajęcia, podczas których lepiej poznamy Ewangelię Św. Jana. Spotkania będą miały formułę pozwalającą przygotować się do wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „HIERONYMUS” 2023 współorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Chwyć historię Hiszpanii za rogi

Zajęcia dedykowane uczniom przygotowującym się do dwuetapowego konkursu Conoce España, którego tematyką jest konkretna epoka w dziejach Hiszpanii. Konkurs organizowany jest przez LO im. Cervantes'a.

Koła olimpijskie

Wiedza z matematyki, historii, geografii, chemii, fizyki czy języków obcych jest niezwykle obszerna. Poprzez koła olimpijskie będziemy rozwijać zainteresowanie poszczególnymi przedmiotami oraz poszerzać wiedzę i umiejętności poza programami realizowanymi podczas lekcji. Zajęcia stanowić będą również wsparcie w przygotowaniu do konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Koła przedmiotowe SOS

Zajęcia przeznaczone dla uczniów, którzy ze względu na nieobecności lub z innych powodów potrzebują wsparcia w przyswojeniu materiału z zakresu poszczególnych przedmiotów, chcą napisać opuszczoną pracę klasową, sprawdzić wiedzę i umiejętności z materiału wymaganego przez nauczyciela lub poprawić ocenę.

La oca loca

Zajęcia przeznaczone dla uczniów, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę zdobytą podczas lekcji języka hiszpańskiego. Podczas gier i zabaw będziemy zdobywać umiejętności językowe oraz poznawać kraje hiszpańskojęzyczne i ich kulturę.

ÖSD Kid A1, A2

Zajęcia przygotowujące do egzaminu z języka niemieckiego, organizowanego przez Instytut Austriacki, potwierdzający znajomość języka na poziomie podstawowym, używanego w codziennym życiu prywatnym i szkolnym. Zajęcia rozwijają sprawność pisania, czytania, słuchania i mówienia oraz umożliwiają opanowanie kluczowego słownictwa i gramatyki.

Koło debatanckie

Przez rozmowę wiedzie droga do prawdy, a dyskutowanie może być formą współzawodnictwa, o czym wiedzieli już starożytni Grecy – piszą twórcy Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Koło debatanckie skierowane jest do uczniów zainteresowanych rozwojem umiejętności debatowania, czyli wzajemnego przekonywania się z zachowaniem zasad logiki i retoryki. Budowanie trafnej argumentacji, a następnie prezentowanie swoich wypowiedzi przed publicznością to kompetencje, które będziemy doskonalić podczas zajęć i rozgrywek Ligi Debatanckiej.

RPG gry wyobraźni

RPG (role-playing game) to gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze wcielają się w fikcyjne postacie. Można ją porównać do teatru improwizacji, w którym osoba prowadząca, zwana Mistrzem Gry, odgrywa rolę autora scenariusza, reżysera, narratora i postaci drugoplanowych. Gracze są aktorami pierwszoplanowymi, nie znają jednak scenariusza, przez co muszą reagować na bieżące wydarzenia i improwizować. Rozgrywka jest niemal w całości oparta o słowne opisy, czasem wspomagane muzyką. Gracze nie rywalizują z sobą a tworzą zespół biorący udział w przygodzie i współpracujący na rzecz jej szczęśliwego zakończenia. Ta forma aktywności, poza możliwością świetnego spędzania czasu, służy rozwijaniu wyobraźni i logicznego myślenia, doskonaleniu umiejętności podejmowania decyzji oraz poszukiwania nieszablonowych rozwiązań, a także współpracy w grupie. Rozwija też umiejętności interpretacyjne i aktorskie, gdyż wymaga wcielania się w role i odtwarzania zachowania wybranej postaci.

Zlot SMOK-ów, czyli Szkolnych Miłośników Odważnych Książek

Zloty dla zaczytanych SMOK-ów, które nie boją się żadnych wyzwań czytelniczych - czasem ronią smocze łzy wzruszenia, a kiedy trzeba, zioną prawdziwym ogniem Smoków, które latają do krainy fantazji, a swoją czytelniczą odwagą zarażają wszystkich wokoło. Podczas zajęć kontynuowany będzie program „PoczytajMY” realizowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Piłka w grze - gry zespołowe

Zajęcia z piłką, które dostarczą uczestnikom sporo aktywności, wpływając na poprawę kondycji i sprawności fizycznej. Gry zespołowe wspierają budowanie ducha współpracy w zespole oraz kształtują kompetencje społeczne. Podczas zajęć poznamy zasady i techniki gry, będziemy ćwiczyć podania i rzuty, rozegramy mecze, a wszystko zgodnie z zasadami fair play.

Karate

Karate to sztuka walki pochodząca z Okinawy i Chin, nierozerwalnie związana z jogą i wewnętrznym rozwojem człowieka opartym na treningu fizycznym i umysłowym. Do najważniejszych elementów w treningu karate należą: nauka samoobrony, doskonalenie techniki oraz rozwój podstawowych cech motorycznych takich jak siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, koordynacja ruchowa. Poza treningiem fizycznym karate obejmuje również trening umysłu, który polega na wzmacnianiu cech charakteru, zwiększaniu koncentracji w trudnych momentach, pokonywaniu własnych barier oraz dążeniu do samodoskonalenia. Na treningu wykonywane są ćwiczenia sprawnościowe, siłowo wytrzymałościowe i techniczne m.in. pompki, brzuszki, przysiady oraz kopnięcia, ciosy, bloki.

Badminton
Podczas zajęć będziemy doskonalić technikę gry w badmintona oraz świetnie się bawić, trenować techniki serwów, odbić i zagrań.
Aktywności sportowe wpływają na Przy okazji sprawdzimy, komu uda się poprawić rekord szybkości lotu lotki, który wynosi obecnie 493 km/h!

Gimnastyka artystyczna/Akrobatyka

Gimnastyka artystyczna jest sportem łączącym elementy tańca klasycznego gimnastyki ogólnorozwojowej i akrobatyki. Wspiera harmonijny rozwój cech charakteru takich jak: systematyczność, wytrwałość czy konsekwencję. Gimnastyka artystyczna kształtuje cechy motoryczne, głównie koordynację ruchową, gibkość czy zwinność a także wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Podczas zajęć oprócz ćwiczeń taneczno- akrobatycznych będziemy wykorzystywać skakankę, obręcz, piłkę, maczugę i wstążkę. Na zajęciach będą wykonywane między innymi: przewroty, stania na głowie, stania na rękach, przerzuty bokiem, ćwiczenia w parach i grupach.

Judo

Podczas treningów uczestnicy będą się uczyć i doskonalić techniki padów, trzymań i rzutów. Nauczane elementy są dostosowane do możliwości i poziomu uczestników zajęć. Judo jest sportem chwytanym, będziemy wykonywać ćwiczenia związane z łapaniem, trzymaniem i przeciąganiem. Ważnym elementem treningu jest gimnastyka oraz elementy akrobatyki zapewniające rozwój koordynacji, gibkości oraz siły. Podczas zajęć będziemy rywalizować zgodnie z zasadami fair play.

Szachy

Szachy to gra, która wspiera rozwój logicznego i abstrakcyjnego myślenia, kształtuje wyobraźnię przestrzenną, jest świetnym treningiem pamięci. Pomaga rozwinąć takie umiejętności jak: systematyczność, odpowiedzialność za podjęte decyzje, cierpliwość i koncentrację, radzenie sobie ze stresem i porażkami. Podczas zajęć uczestnicy poznają elementy strategii i taktyki szachowej oraz zasady poprawnego rozgrywania partii szachowych. Na koniec roku rozegramy turniej szachowy.

Piłka nożna 

Zajęcia prowadzone będą w duchu fair play. Celem treningów będzie nauka i doskonalenie umiejętności piłkarskich w szczególności: panowania nad piłką, podań, dryblingu oraz strzału do bramki. Ważnym elementem będą ćwiczenia koordynacyjne podnoszące sprawność oraz poczucie równowagi.

Ciekawe szycie

Uczniowie rozpoczną swoją przygodę od szycia prostych rzeczy - torebek, etui na laptopa, by przejść do bardziej skomplikowanych realizacji własnych projektów, jak bluzki czy sukienki. Każdy będzie miał możliwość zostać projektantem i wykreować nowe trendy modowe. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się korzystania nie tylko z tradycyjnej igły i nitki, ale i z profesjonalnych maszyn, dzięki którym poznają wszystkie tajniki szycia i projektowania. Warsztaty „Ciekawe szycie” uczą i bawią, pozwalają rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne, doskonalą poczucie sprawstwa, skuteczności i wiary we własne możliwości, a także dają poczucie dumy z autorskich, własnoręcznie wykonanych projektów.

Nauka i doskonalenie pływania

Zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności pływackich pod okiem znakomitych trenerów z firmy Laguna skierowane są dla uczniów klas 1-8. Nadzór nad merytorycznym przebiegiem zajęć pełni pracownik Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego AWF Warszawa, trener I klasy pływania, instruktor piłki wodnej, sędzia pływacki, wielokrotny Mistrz i rekordzista Polski w pływaniu, 3-krotny Drużynowy Mistrz Świata w Ratownictwie Wodnym w tym w 2004 r. w konkurencjach Morskich Masters.

Abacus

Arytmetyka mentalna, która jest sprawdzonym sposobem rozwijania zdolności dziecka i kreatywnego myślenia w zrównoważony sposób, pozwalając osiągnąć pełny potencjał intelektualny. Arytmetyka mentalna to technika liczenia w pamięci. Początkowo praca odbywa się na japońskich liczydłach „soroban”, obiema rękami przesuwając koraliki, by po pewnym czasie wizualizować wykonywane ruchy i liczyć w pamięci. Zajęcia będą obejmowały: ćwiczenia poprawiające pamięć słuchową i wzrokową, poprawiające uwagę i skupienie, rozwijające logiczne i nieszablonowe myślenie, korzystanie na zajęciach z gier edukacyjnych, pomocy naukowych oraz materiałów video, ćwiczenia stymulujące interakcje pomiędzy obiema półkulami mózgu, uwzględniające zarówno ćwiczenia kinezjologiczne, jak i mające przyspieszyć proces myślenia, ćwiczenia zwiększające motywację do nauki. Uczestnictwo związane jest z zakupem pakietu edukacyjnego wraz z dostępem do platformy on-line na cały rok szkolny.

Joga

Zajęcia dedykowane dla poszukiwaczy połączenia ciała i umysłu. Uczestnicy poznają techniki oddychania oraz pozycje asan, które będą oddziaływać na ich rozwój fizyczny i psychiczny. Praktykowanie jogi redukuje poziom stresu, poprawia wady postawy, a także wzmacnia mięśnie.

Warsztaty muzyczne

Muzyka ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, pomaga mu w trudnościach dnia codziennego, rozwija jego wrażliwość i pobudza wyobraźnię. Udział w zajęciach koła pozwoli uczniowi na poznanie i rozwijanie swoich zdolności i umiejętności muzycznych poprzez śpiew, wspólne muzykowanie, naukę gry na dzwonkach chromatycznych, przygotowywanie występów artystycznych. Podczas zajęć uczestnicy zapozają się m.in. z: różnorodnymi technikami śpiewania, zagadnieniem emisji głosu i właściwej dykcji, estetyką wykonywania utworów muzycznych. Proponowane zajęcia są doskonałą formą aktywnego spędzania czasu wolnego.

Ceramika

Zajęcia polegające na tworzeniu różnych przedmiotów z gliny poprzez ugniatanie, formowanie, wałkowanie oraz ozdabianie. Proces twórczy, w którym uczestniczyć będą uczniowie, stanowi wsparcie dla rozwoju motoryki małej, wyobraźni przestrzennej, ekspresji plastycznej. Podczas warsztatów uczniowie będą ćwiczyć swoje umiejętności manualne, kreatywność, rozwijać zmysł dotyku. Zapoznają się z procesem tworzenia oraz różnymi technikami ceramicznymi.