Ciuchcia PuchPuch     

 

 

 

Zajęcia dodatkowe

 

W ramach opieki świetlicowej odbywają się następujące zajęcia:

  • zajęcia dodatkowe otwarte (bezpłatne w ramach opłaty za opiekę popołudniową) - organizowane przez nauczycieli, dostępne dla wszystkich uczniów przebywających danego dnia w świetlicy. Zajęcia odbywają się w ramach opieki świetlicowej, nie obowiązują na nie dodatkowe zapisy. Tematyka zajęć zmienia się co tydzień, uczeń sam decyduje, czy danego dnia bierze udział w zajęciach.  
  • zajęcia dodatkowe zamknięte (bezpłatne w ramach opłaty za opiekę popołudniową) - zajęcia prowadzone przez nauczycieli klas I-III, nauczycieli przedmiotowych i lektorów, dostępne dla uczniów zgłoszonych na początku danego semestru. Zapisy na zajęcia odbywają się na początku każdego semestru. Podczas zajęć realizowane są dłuższe projekty i zadania.
  • zajęcia dodatkowe zamknięte (dodatkowo płatne)- zajęcia prowadzone przez instruktorów firm zewnętrznych współpracujących ze szkołą, dostępne dla uczniów zgłoszonych na początku danego semestru*
  • koła przedmiotowe SOS - zajęcia przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII, którzy ze względu na czasowe nieobecności lub z innych powodów potrzebują wsparcia w przyswojeniu materiału z zakresu poszczególnych przedmiotów, chcą uzupełnić opuszczoną pracę klasową, zaliczyć materiał wymagany przez nauczyciela lub poprawić ocenę.
  • koła olimpijskie - zajęcia przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII. Wiedza z języka polskiego, matematyki, historii, przyrody, biologii, języka hiszpańskiego jest niezwykle obszerna. Poprzez koła olimpijskie rozwijamy zainteresowanie poszczególnymi przedmiotami oraz poszerzamy wiedzę i umiejętności poza programami realizowanymi na lekcjach. Zajęcia te pomagają też uczniom w przygotowaniu do konkursów i olimpiad.

Zajęcia dodatkowe dla klas I-III w roku szkolnym 2021/2022

Koło hafciarskie 

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów, którzy chcą nauczyć się samodzielnie ozdabiać i tworzyć piękne przedmioty. Haft to bardzo relaksujące zajęcie, pomaga rozwijać twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość, a przede wszystkim uczy cierpliwości i dokładności. Podczas zajęć poznamy różne techniki haftu płaskiego oraz szycia ręcznego.

Gry i zabawy logiczne

Zajęcia kierowane są do uczniów, którzy lubią matematyczne zabawy oraz rozwiązywanie zadań wymagających logicznego myślenia. Nie ma złych rozwiązań, każdy pomysł zbliża do prawidłowego wyniku. Podstawowym założeniem zajęć jest rozwijanie logicznego myślenia przy okazji dobrej zabawy.

Podstawy rysunku

Podczas zajęć będziemy ćwiczyli podstawowe techniki rysunkowe takie jak szkic i cieniowanie ołówkiem, rysowanie i cieniowanie kredkami, a także pastelami i węglem. Nauczymy się mierzyć proporcje i rozmieszczać rysowane przedmioty w odpowiedniej perspektywie na płaszczyźnie kartki. Poznamy gamę szarości oraz koło barw. 

Kuchnia Escoffiera

Zajęcia pozwolą dzieciom odkryć w sobie talent kulinarny, poznać kuchnie z różnych stron świata i nabrać odwagi do okrywania nowych smaków. Są również okazją do nauki zasad zdrowego odżywiania, samodzielności w kuchni, nauki zasad savoir-vivre przy stole, dbania o higienę podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

English board games

Współpraca, logiczne myślenie, kreatywność... nie sposób zliczyć wszystkich umiejętności, które rozwijają gry planszowe. A gdyby dodać do tego jeszcze angielski! Zapraszamy na zajęcia wszystkich miłośników gier planszowych.

Koło informatyczne

Celem zajęć będzie rozumienie, analizowanie i rozwiązywanie problemów na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia, myślenia algorytmicznego, przy wykorzystaniu gry Scottie Go! Edu. Kreatywna formuła gry łączy nowoczesny świat technologii z podstawowym kursem nauki programowania w celu osiągnięcia jak najlepszych umiejętności i zdobycia wiedzy niezbędnych do odkrywania kolejnych języków programowania.

Mały podróżnik

Podczas spotkań dowiemy się między innymi jak dobrze spakować plecak, wyznaczyć północ, rozpoznać tropy zwierząt, odnaleźć gwiazdę polarną, porozumieć się z Indianami mówiącymi tylko w swoim rdzennym języku, zaszyfrować wiadomość lub nadać ją alfabetem Morse’a. Nie zabraknie ciekawostek dotyczących przyrody, kultury i zwyczajów z różnych miejsc na całym świecie, a w szczególności z Boliwii, w której pracował prowadzący zajęcia.

Karate

Karate to sztuka walki pochodząca z Okinawy i Chin, nierozerwalnie związana z jogą i wewnętrznym rozwojem człowieka opartym na treningu fizycznym i umysłowym. Do najważniejszych elementów w treningu karate należą: nauka samoobrony, doskonalenie techniki oraz rozwój podstawowych cech motorycznych takich jak siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, koordynacja ruchowa. Poza treningiem fizycznym karate obejmuje również trening umysłu, który polega na wzmacnianiu cech charakteru, zwiększaniu koncentracji w trudnych momentach, pokonywaniu własnych barier oraz dążeniu do samodoskonalenia. Na treningu wykonywane są ćwiczenia sprawnościowe, siłowo wytrzymałościowe i techniczne m.in. pompki, brzuszki, przysiady oraz kopnięcia, ciosy, bloki.

Gimnastyka artystyczna z elementami akrobatyki

Gimnastyka artystyczna jest sportem łączącym elementy tańca klasycznego gimnastyki ogólnorozwojowej i akrobatyki. Wspiera harmonijny rozwój cech charakteru takich jak: systematyczność, wytrwałość czy konsekwencję. Gimnastyka artystyczna kształtuje cechy motoryczne, głównie koordynację ruchową, gibkość czy zwinność a także wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Podczas zajęć oprócz ćwiczeń taneczno-akrobatycznych będziemy wykorzystywać skakankę, obręcz, piłkę, maczugę i wstążkę. Na zajęciach będą wykonywane między innymi: przewroty, stania na głowie, stania na rękach, przerzuty bokiem, ćwiczenia w parach i grupach.

Szachy

Szachy to gra, która wspiera rozwój logicznego i abstrakcyjnego myślenia, kształtuje wyobraźnię przestrzenną, jest świetnym treningiem pamięci. Pomaga rozwinąć takie umiejętności jak:  systematyczność, odpowiedzialność za podjęte decyzje, cierpliwość i koncentrację, radzenie sobie ze stresem i porażkami. Podczas zajęć uczestnicy poznają elementy strategii i taktyki szachowej oraz zasady poprawnego rozgrywania partii szachowych. Na koniec roku rozegramy turniej szachowy.

Piłka nożna

Zajęcia prowadzone będą w duchu fair play. Celem treningów będzie nauka i doskonalenie umiejętności piłkarskich w szczególności: panowania nad piłką, podań, dryblingu oraz strzału do bramki. Ważnym elementem będą ćwiczenia koordynacyjne podnoszące sprawność oraz poczucie równowagi.

Ciekawe szycie

Uczniowie rozpoczną swoją przygodę od szycia prostych rzeczy - torebek, etui na laptopa, by przejść
do bardziej skomplikowanych realizacji własnych projektów, jak bluzki czy sukienki. Każdy będzie miał możliwość zostać projektantem i wykreować nowe trendy modowe. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się korzystania nie tylko z tradycyjnej igły i nitki, ale i z profesjonalnych maszyn, dzięki którym poznają wszystkie tajniki szycia i projektowania. Warsztaty „Ciekawe szycie” uczą i bawią, pozwalają rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne, doskonalą poczucie sprawstwa, skuteczności i wiary we własne możliwości, a także dają poczucie dumy z autorskich, własnoręcznie wykonanych projektów.

Nauka i doskonalenie pływania

Zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności pływackich pod okiem trenerów z firmy Laguna. Nadzór nad merytorycznym przebiegiem zajęć pełnipracownik Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego AWF Warszawa, trener I klasy pływania, instruktor piłki wodnej, sędzia pływacki, wielokrotny Mistrz i rekordzista Polski w pływaniu, 3-krotny Drużynowy Mistrz Świata w Ratownictwie Wodnym w tym w 2004 r. w konkurencjach Morskich Masters.

Badminton

Podczas zajęć będziemy doskonalić technikę gry w badmintona oraz świetnie się bawić, trenować techniki serwów, odbić i zagrań. Aktywności sportowe wpływają na koncentrację, wytrzymałość i koordynację. Przy okazji sprawdzimy, komu uda się poprawić rekord szybkości lotu lotki, który wynosi obecnie 493 km/h!

Judo

Podczas treningów uczestnicy będą się uczyć i doskonalić techniki padów, trzymań i rzutów. Nauczane elementy są dostosowane do możliwości i poziomu uczestników zajęć. Judo jest sportem chwytanym, będziemy wykonywać ćwiczenia związane z łapaniem, trzymaniem i przeciąganiem. Ważnym elementem treningu jest gimnastyka oraz elementy akrobatyki zapewniające rozwój koordynacji, gibkości oraz siły. Podczas zajęć będziemy rywalizować zgodnie z zasadami fair play.

 

 Zajęcia dodatkowe dla klas IV-VIII w roku szkolnym 2021/2022

Atelier Adrianny Sęk

Warsztaty plastyczne przeznaczone dla uczniów, których pasją jest rysunek i malarstwo. Podczas spotkań uczniowie będą poznawać i doskonalić różne techniki plastyczne oraz inspirować się dziełami znanych twórców.             

Zajęcia plastyczno-techniczne

Podczas zajęć uczniowie tworzyć będą makiety, projektować elementy miasta, budowli oraz wystroju wnętrz. Będą także przygotowywać scenografie oraz kostiumy, przerobionych starych ubrania, malując, farbując.

Warsztaty kreatywności

Zajęcia mają na celu rozwijanie kreatywności z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych. Zapoznamy się z obsługą programów komputerowych do obróbki zdjęć i filmów, takich jak Photoshop, InDesign, Premiere Rush. Nauczymy się przygotowywać prezentacje i portfolio multimedialne, animacje, kolaże graficzne. Wspólnie wybierzemy się na plenery fotograficzne i będziemy pracowali nad materiałami do Social mediów szkolnych.

Miłośnicy gier komputerowych

Na zajęciach poznamy rodzaje gier komputerowych, podział gier ze względu na wiek oraz sprawdzimy w jaki sposób zmieniał się świat gier wraz z rozwojem technologii komputerowej. Nauczymy się wykorzystywać gry komputerowe do pogłębiania naszych pasji i zainteresowań oraz będziemy tworzyć gry w Scratchu.

www.tworzymy_strony_internetowe

Celem zajęć będzie stworzenie strony internetowej o tematyce ekologicznej, będącej kontynuacją projektu z ubiegłego roku. Przypomnimy sobie podstawy projektowania stron, projektowania w HTML, używając generatora stron WWW postaramy się wykonać kolejne części naszej witryny internetowej, dowiemy się jak tworzyć grafikę na strony internetowe. Nauczymy się jak zabezpieczyć materiały publikowane na stronach przed kradzieżą i poznamy zasady prawa autorskiego.

Programujemy

Zajęcia przygotowujące do konkursu LOGIA. Celem zajęć jest rozumienie, analizowanie i rozwiązywanie problemów na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia, myślenia algorytmicznego oraz implementacja zadań algorytmicznych w języku programowania Python. Zadania będą realizowane na platformie konkursowej.

Mały podróżnik

Podczas spotkań dowiemy się między innymi jak dobrze spakować plecak, wyznaczyć północ, rozpoznać tropy zwierząt, odnaleźć gwiazdę polarną, porozumieć się z Indianami mówiącymi tylko w swoim rdzennym języku, zaszyfrować wiadomość lub nadać ją alfabetem Morse’a. Nie zabraknie ciekawostek dotyczących przyrody, kultury i zwyczajów z różnych miejsc na całym świecie, a w szczególności z Boliwii, w której pracował prowadzący zajęcia.

Koło biblijne

Zajęcia, podczas których lepiej poznamy Dzieje Apostolskie. Spotkania będą miały formułę pozwalającą przygotować się do wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „HIERONYMUS” 2022 współorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Koło FCE

Celem zajęć będzie rozwijanie czterech kluczowych kompetencji językowych (czytanie, pisanie, mówienie, słuchanie) w procesie przygotowań do egzaminu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie B2 (upper intermediate).

Escape room

Nauka chemii w formie rozwiązywania logicznie ze sobą powiązanych zagadek. Zasadniczym elementem tych zajęć będzie wykonywanie doświadczeń. Część zajęć będzie służyła poszerzeniu zagadnień omawianych na lekcji. Wykorzystana zostanie metoda IBSE - uczeń samodzielnie projektuje i przeprowadza doświadczenia bez załączonej instrukcji. Wdrożone zostaną zagadnienia z zakresu nauk kryminalistycznych.

Koła olimpijskie

Wiedza z matematyki, historii, geografii, chemii, fizyki czy języków obcych jest niezwykle obszerna. Poprzez koła olimpijskie będziemy rozwijać zainteresowanie poszczególnymi przedmiotami oraz poszerzać wiedzę i umiejętności poza programami realizowanymi podczas lekcji. Zajęcia stanowić będą również wsparcie
w przygotowaniu do konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Koła przedmiotowe SOS

Zajęcia przeznaczone dla uczniów, którzy ze względu na nieobecności lub z innych powodów potrzebują wsparcia w przyswojeniu materiału z zakresu poszczególnych przedmiotów, chcą napisać opuszczoną pracę klasową, sprawdzić wiedzę i umiejętności z materiału wymaganego przez nauczyciela lub poprawić ocenę.   

Zlot SMOK-ów, czyli Szkolnych Miłośników Odważnych Książek

Zloty dla zaczytanych SMOK-ów, które nie boją się żadnych wyzwań czytelniczych - czasem ronią smocze łzy wzruszenia, a kiedy trzeba, zioną prawdziwym ogniem Smoków, które latają do krainy fantazji, a swoją czytelniczą odwagą zarażają wszystkich wokoło. Podczas zajęć kontynuowany będzie program „PoczytajMY” realizowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

La oca loca

Zajęcia przeznaczone dla uczniów, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę zdobytą podczas obowiązkowych lekcji języka hiszpańskiego. Podczas gier i zabaw będziemy zdobywać umiejętności językowe oraz poznawać kraje hiszpańskojęzyczne i ich kulturę.

Deutschfreunde

Zajęcia wykorzystujące piosenki, krótkie filmy tematyczne, lekturki, gry planszowe, zabawy i quizy, wzbogacające słownictwo, zapewniające sprawną komunikację językową oraz lepsze poznanie kultury, geografii i historii krajów niemieckojęzycznych.

Koło debatanckie

Przez rozmowę wiedzie droga do prawdy, a dyskutowanie może być formą współzawodnictwa,
o czym wiedzieli już starożytni Grecy – piszą twórcy Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Koło debatanckie skierowane jest do uczniów zainteresowanych rozwojem umiejętności debatowania, czyli wzajemnego przekonywania się z zachowaniem zasad logiki i retoryki. Budowanie trafnej argumentacji, a następnie prezentowanie swoich wypowiedzi przed publicznością to kompetencje, które będziemy doskonalić podczas zajęć i sprawdzać w rozgrywkach Ligi, w jakich nasza szkoła bierze udział już od kilku lat.

RPG – gry wyobraźni

RPG (role-playing game) to gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze wcielają się w fikcyjne postacie. Można ją porównać do teatru improwizacji, w którym osoba prowadząca, zwana Mistrzem Gry, odgrywa rolę autora scenariusza, reżysera, narratora i postaci drugoplanowych. Gracze są aktorami pierwszoplanowymi, nie znają jednak scenariusza, przez co muszą reagować na bieżące wydarzenia i improwizować. Rozgrywka jest niemal w całości oparta o słowne opisy, czasem wspomagane muzyką. Gracze nie rywalizują z sobą a tworzą zespół biorący udział w przygodzie i współpracujący na rzecz jej szczęśliwego zakończenia. Ta forma aktywności, poza możliwością świetnego spędzania czasu, służy rozwijaniu wyobraźni i logicznego myślenia, doskonaleniu umiejętności podejmowania decyzji oraz poszukiwania nieszablonowych rozwiązań, a także współpracy w grupie. Rozwija też umiejętności interpretacyjne i aktorskie, gdyż wymaga wcielania się w role i odtwarzania zachowania wybranej postaci.

Warsztaty pisarskie

Zajęcia, które służą rozwijaniu umiejętności kreatywnego pisania oraz tworzenia wypowiedzi pisemnych w ograniczonym czasie. W trakcie zajęć uczniowie piszą własne prace, rozwijają kompetencje językowe i trenują pisanie na czas. Uczestnicy warsztatów będą także współpracowali z Kurierem Verne’a i będą mieli możliwość opublikowania swoich tekstów w szkolnym czasopiśmie.

Fit&Fun

Celem zajęć jest wzmocnienie mięśni posturalnych i głębokich poprzez ćwiczenia statyczne oraz dynamiczne, a jednocześnie zachęcenie do aktywności fizycznej. Podczas zajęć wykorzystywane będą, m.in. minibandy, hantle, poduszki sensoryczne, materace, piłki lekarskie.

Koszykówka/piłka siatkowa

Zajęcia z piłką, które dostarczą uczestnikom sporo aktywności, wpływając na poprawę kondycji i sprawności fizycznej. Gry zespołowe wspierają budowanie ducha współpracy w zespole oraz kształtują kompetencje społeczne. Podczas zajęć poznamy zasady i techniki gry, będziemy ćwiczyć podania i rzuty, rozegramy mecze, a wszystko zgodnie z zasadami fair play.

Karate

Karate to sztuka walki pochodząca z Okinawy i Chin, nierozerwalnie związana z jogą i wewnętrznym rozwojem człowieka opartym na treningu fizycznym i umysłowym. Do najważniejszych elementów
w treningu karate należą: nauka samoobrony, doskonalenie techniki oraz rozwój podstawowych cech motorycznych takich jak siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, koordynacja ruchowa. Poza treningiem fizycznym karate obejmuje również trening umysłu, który polega na wzmacnianiu cech charakteru, zwiększaniu koncentracji w trudnych momentach, pokonywaniu własnych barier oraz dążeniu do samodoskonalenia. Na treningu wykonywane są ćwiczenia sprawnościowe, siłowo wytrzymałościowe i techniczne m.in. pompki, brzuszki, przysiady oraz kopnięcia, ciosy, bloki.

Badminton

Podczas zajęć będziemy doskonalić technikę gry w badmintona oraz świetnie się bawić, trenować techniki serwów, odbić i zagrań. Aktywności sportowe wpływają na koncentrację, wytrzymałość i koordynację. Przy okazji sprawdzimy, komu uda się poprawić rekord szybkości lotu lotki, który wynosi obecnie 493 km/h!

Gimnastyka artystyczna z elementami akrobatyki

Gimnastyka artystyczna jest sportem łączącym elementy tańca klasycznego gimnastyki ogólnorozwojowej
i akrobatyki. Wspiera harmonijny rozwój cech charakteru takich jak: systematyczność, wytrwałość czy konsekwencję. Gimnastyka artystyczna kształtuje cechy motoryczne, głównie koordynację ruchową, gibkość czy zwinność a także wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Podczas zajęć oprócz ćwiczeń taneczno-akrobatycznych będziemy wykorzystywać skakankę, obręcz, piłkę, maczugę i wstążkę. Na zajęciach będą wykonywane między innymi: przewroty, stania na głowie, stania na rękach, przerzuty bokiem, ćwiczenia w parach i grupach.

Judo

Podczas treningów uczestnicy będą się uczyć i doskonalić techniki padów, trzymań i rzutów. Nauczane elementy są dostosowane do możliwości i poziomu uczestników zajęć. Judo jest sportem chwytanym, będziemy wykonywać ćwiczenia związane z łapaniem, trzymaniem i przeciąganiem. Ważnym elementem treningu jest gimnastyka oraz elementy akrobatyki zapewniające rozwój koordynacji, gibkości oraz siły. Podczas zajęć będziemy rywalizować zgodnie z zasadami fair play.

Warsztaty fotograficzne

Akademia Fotografii od 20 lat w ciekawy i kreatywny sposób uczy fotografii zarówno młodzież jak
i dorosłych. Dzięki wykorzystaniu zróżnicowanych technik z zakresu sztuk wizualnych warsztaty fotografii pozwalają odkrywać nowe zainteresowania oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywne myślenie. Szeroki wachlarz działań pobudzających proces twórczy stworzy mozliwość do zaprezentowania swoich prac naszej szkolnej społeczności.

Szachy

Szachy to gra, która wspiera rozwój logicznego i abstrakcyjnego myślenia, kształtuje wyobraźnię przestrzenną, jest świetnym treningiem pamięci. Pomaga rozwinąć takie umiejętności jak:  systematyczność, odpowiedzialność za podjęte decyzje, cierpliwość i koncentrację, radzenie sobie ze stresem i porażkami. Podczas zajęć uczestnicy poznają elementy strategii i taktyki szachowej oraz zasady poprawnego rozgrywania partii szachowych. Na koniec roku rozegramy turniej szachowy.

Piłka nożna

Zajęcia prowadzone będą w duchu fair play. Celem treningów będzie nauka i doskonalenie umiejętności piłkarskich w szczególności: panowania nad piłką, podań, dryblingu oraz strzału do bramki. Ważnym elementem będą ćwiczenia koordynacyjne podnoszące sprawność oraz poczucie równowagi.

Ciekawe szycie

Uczniowie rozpoczną swoją przygodę od szycia prostych rzeczy - torebek, etui na laptopa, by przejść
do bardziej skomplikowanych realizacji własnych projektów, jak bluzki czy sukienki. Każdy będzie miał możliwość zostać projektantem i wykreować nowe trendy modowe. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się korzystania nie tylko z tradycyjnej igły i nitki, ale i z profesjonalnych maszyn, dzięki którym poznają wszystkie tajniki szycia i projektowania. Warsztaty „Ciekawe szycie” uczą i bawią, pozwalają rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne, doskonalą poczucie sprawstwa, skuteczności i wiary we własne możliwości, a także dają poczucie dumy z autorskich, własnoręcznie wykonanych projektów.

Nauka i doskonalenie pływania

Zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności pływackich pod okiem znakomitych trenerów z firmy Laguna skierowane są dla uczniów klas 1-8. Nadzór nad merytorycznym przebiegiem zajęć pełnipracownik Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego AWF Warszawa, trener I klasy pływania, instruktor piłki wodnej, sędzia pływacki, wielokrotny Mistrz i rekordzista Polski w pływaniu, 3-krotny Drużynowy Mistrz Świata w Ratownictwie Wodnym w tym w 2004 r. w konkurencjach Morskich Masters.

Abacus

Arytmetyka mentalna, która jest sprawdzonym sposobem rozwijania zdolności dziecka i kreatywnego myślenia w zrównoważony sposób, pozwalając osiągnąć pełny potencjał intelektualny. Arytmetyka mentalna to technika liczenia w pamięci. Początkowo praca odbywa się na japońskich liczydłach „soroban”, obiema rękami przesuwając koraliki, by po pewnym czasie wizualizować wykonywane ruchy i liczyć w pamięci. Zajęcia będą obejmowały: ćwiczenia poprawiające pamięć słuchową i wzrokową, poprawiające uwagę i skupienie, rozwijające logiczne i nieszablonowe myślenie, korzystanie na zajęciach z gier edukacyjnych, pomocy naukowych oraz materiałów video, ćwiczenia stymulujące interakcje pomiędzy obiema półkulami mózgu, uwzględniające zarówno ćwiczenia kinezjologiczne, jak i mające przyspieszyć proces myślenia, ćwiczenia zwiększające motywację do nauki.

Dziergadełko

Podczas inspirujących zajęć „Dziergadełko” będziemy wykorzystywać podstawowe wzory przy pracach podczas robótek ręcznych, nauczymy się czytania podstawowych wzorów i schematów, dowiemy się jakie możliwości stwarza umiejętność prac na szydełku.  Będziemy tworzyć przedmioty na każdą okazję (bombki, aniołki, talerz, torby ze sznurka, serwetki).

Koło przyrodnicze „Na ścieżkach życia”

Na zajęciach będziemy odkrywać jak niesamowity, zadziwiający, a także piękny jest otaczający nas świat. Jedną z aktywności będzie tworzenie własnego ogrodu zamkniętego w szkle.